MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå + 5268317
*
nr 526 8317
Byrå +
spegel, England, höjd: 71 + 90
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 maj 2008
kl 17:03:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/5 16:40:14
1
500 kr
24/5 09:43:27
2
600 kr
24/5 09:44:44
2
650 kr
26/5 16:57:28
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå byråar engelsk england europa spegel
-
5104 Byrå
1950-tal, bemålad, 5 lådor. Bredd: 66 cm, djup: 36..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5216 Byrå
Björk med stenskiva. Bredd: 90 cm, djup: 50 cm, hö..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:56
-
5109 Byrå
Louis XVI-stil, intarsia, stenskiva. Bredd: 125 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16
-
5205 Byrå
omkring 1900. Bredd: 108 cm. Djup: 53 cm, höjd: 94 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55
-
4082 Byrå
rokokostil, stenskiva, Intarsia. Bredd: 97 cm, dju..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:08
-
4256 Byrå
Rokokostil. Bredd: 68 cm. Djup: 33 cm, höjd: 65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:04
*
Byrå +
nr 526 8317
Byrå +
spegel, England, höjd: 71 + 90
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 maj 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/5 16:40:14 | 1 | 500 kr |
24/5 09:43:27 | 2 | 600 kr |
24/5 09:44:44 | 2 | 650 kr |
26/5 16:57:28 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå byråar engelsk england europa spegel
-
5104 Byrå
1950-tal, bemålad, 5 lådor. Bredd: 66 cm, djup: 36..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5216 Byrå
Björk med stenskiva. Bredd: 90 cm, djup: 50 cm, hö..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:56 -
5109 Byrå
Louis XVI-stil, intarsia, stenskiva. Bredd: 125 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16
-
5205 Byrå
omkring 1900. Bredd: 108 cm. Djup: 53 cm, höjd: 94 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55 -
4082 Byrå
rokokostil, stenskiva, Intarsia. Bredd: 97 cm, dju..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:08 -
4256 Byrå
Rokokostil. Bredd: 68 cm. Djup: 33 cm, höjd: 65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:04